SEARCH

Jesteś najważniejszy w swoim domu

Jesteś najważniejszy w swoim domu

ZOSTAW MODĘ! TO TY JESTEŚ NAJWAŻNIEJSZA/Y W TWOIM DOMU! 

Zacznijmy od Ciebie! W Twoim domu musisz czuć się przede wszystkim jak u siebie, to ma być Twoja przestrzeń, która opowiada historię Twojego życia. Na początek odpuść sobie myślenie o trendach i oderwij się od standardowych wizji. Pomyślmy przede wszystkim o Tobie, Twoich potrzebach i ergonomii dopasowanej do Twojego ciała. Od tego zaczynamy pracę przy każdym naszym projekcie – od prawdziwego poznania Ciebie. Jeśli chcesz stworzyć swoją przestrzeń sam/a, spróbuj również kierować się takim myśleniem. 

Czy gotujesz codziennie, spędzasz dużo czasu w kuchni i potrzebujesz wygodnego blatu roboczego? Czy może idziesz tam tylko po to, żeby włączyć czajnik elektryczny i warto wówczas połączyć salon z kuchnią, tworząc otwartą przestrzeń. 

Zastanów się nad tym, jak spędzasz czas w swoim domu, czym dla Ciebie jest dom i nad ergonomią  mebli, które się w nim znajdują. Z czułością myśl o swoim ciele – o plecach, które od dawna chciałyby mieć wygodne krzesło do pracy, dobrze dobrany materac na łóżko, o psującym się wzroku przy złym oświetleniu.

 MOJE ROZPRAWIENIE SIĘ Z MODĄ

Dwa lata temu w oczekiwaniu na naszego synka urządziłam dla nas „idealną” sypialnię, zgodną z wyobrażeniami o sypialni, w której pojawia się małe dziecko. Białe  łóżeczko dla synka z dekoracyjnymi chorągiewkami i nasze łóżko nieopodal. Nagle po pierwszym miesiącu okazało się, że młody człowiek jest dzieckiem „nieodkładalnym” i potrzebującym dużo bliskości. Jego łóżeczko stało się więc tylko atrapą. Po pierwszych tygodniach niewygodnego dla wszystkich spania, zamieniliśmy oba łóżka na wielkie materace, na których każdy wygodnie i bezpiecznie spał. W ciągu dnia sprawdziły się one jako przestrzeń do turlania się, a później skakania. Typowa sypialnia jak z katalogu nie była nam dana… i dobrze, bo widocznie w naszym przypadku nadawała się tylko do zdjęcia lub dla zwolenników metody „niech się dziecko wypłacze”, którym ja nie jestem. Oczywiście Tracy Hogg i milion „madek” zgorszyłoby się na widok takiej sypialni mając tysiąc rad, ale na szczęście nie musiałam ich tam zapraszać i słuchać. Myślmy o naszych potrzebach. (na zdjęciu obok my już na materacu)

INSPIRUJMY SIĘ

Nie chciałabym, żeby ktoś z Was pomyślał, że nie warto się czymś inspirować. Wręcz przeciwnie, oglądajmy jak najwięcej, inspirujmy się, ale mody i tradycyjnego myślenia nie traktujmy jako dogmatu, którego musimy się trzymać. Po prostu myślmy o naszych potrzebach w tym momencie. Poobserwujmy siebie. Jeśli lubisz gotować, to zastanów się nad procesem przygotowywanych przez Ciebie posiłków. Prawidłowa ergonomia w kuchni potrafi skrócić czas przygotowywania posiłków o 60% i czas poświęcony na gotowanie o 28%. Wysokość blatu roboczego dobierz w taki sposób, abyś nie musiał/a się garbić ani stać na palcach (rozwinę temat i dodam schematy ergonomiczne w poście o projektowaniu kuchni). Jeśli pracujesz z domu, stwórz miejsce, w którym można się skupić. Dobrze dobrane krzesło i odpowiednia wysokość biurka zadba o Twoją postawę. Prawidłowo dobrane oświetlenie zbuduje atmosferę relaksu wieczorem, a przede wszystkim może sprawić, że nie pogorszy się Twoja wada wzroku podczas pracy. Jestem przekonana, że to gdzie żyjemy i jak zorganizowaliśmy naszą przestrzeń, ma wpływ na jakość naszego życia i nasze samopoczucie. Dlatego najważniejsze jest skupienie się na naszych potrzebach i ergonomii. Złote klamki i modne wzory, chociaż mogą być chwilowo efektowne, nie mają pierwszorzędnego znaczenia, najważniejsza/y jesteś Ty. 😊 Jeśli potrzebujesz pomocy, w określeniu Twoich potrzeb i zaprojektowaniu wygodnej, pięknej przestrzeni szytej na miarę – napisz do nas. Razem stworzymy Twój wyjątkowy dom.

Maja Drążkowska-Narloch

Źródło zdjęcia okładkowego: pinterest.com

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.